تعویض باتری گوشی سامسونگ

تعویض باتری گوشی سامسونگ

اما موضوع اصلی که ما در این مطلب می خواهیم آن را بررسی کنیم تعویض باتری گوشی سامسونگ و مشکلاتی است که برای باتری گوشی های سامسونگ پیش می آید. به قسمت مقالات تعمیر گوشی هم بروید و نکات تعمیر دیگر را هم در نظر داشته باشید. نکات مقاله آموزش جلوگیری از خالی شدن شارژ گوشی اندروید و آیفون را هم در نظر داشته باشید.

در عصر تکنولوژی همه ی افراد برای اینکه بتوانند کار های خود را انجام دهند و با جهان ارتباط داشته باشد از گوشی موبایل استفاده می کند. از این رو به علت استفاده ی گسترده ی افراد از گوشی های موبایل شرکت های زیادی به طراحی و ساخت این دستگاه پر کاربرد روی آورده اند.

یکی از این برند های معروف که در بین کاربران هم طرفدار های خیلی زیادی دارد، برند سامسونگ می باشد. سامسونگ یکی از شرکت های بزرگ سازنده ی تلفن همراه است که به دلیل تجربه ی خوب و زیر ساخت خوبی که از محصولاتش برای کاربران ساخته توانسته در بین افراد اعتبار پیدا کند.

 

آیا گوشی نیاز به تعویض باتری دارد؟

یکی از مهم ترین و اساسی ترین سوالاتی که درباره ی باتری گوشی وجود دارد این است که آیا گوشی نیاز به تعویض باتری دارد در این میان شاید نیم نگاهی هم باید به تعمیر گوشی داشت. یا نه؟ اگر بخواهیم پاسخ کوتاه به این سوال بدهیم باید بگوییم بله. اما توضیح کامل تری وجود دارد که بسیار حائز اهمیت و مهم است.

در واقع باید بگوییم که باتری های گوشی موبایل یک عمر مفید دارند که تا آن زمان مقرر شده اگر از گوشی به درستی استفاده شود می توانند عملکرد خود را به خوبی انجام دهند، اما موضوعی که وجود دارد این است که بعد از گذشت این زمان باتری به مرور عملردش ضعیف می شود و به گوشی آسیب می رساند.

از این رو می توانیم نتیجه بگیریم که حتما باید باتری گوشی موبایل بعد از گذشت مدتی تعویض شود. در برخی شرایط هم مشکلاتی پیش می آید که نیاز می شود ما باتری موبایل را سریع تر تعویض کنیم. برای مثال موارد زیر برخی از این شرایط هستند.

 • یکی از این موقعیت ها که باید حتما باتری گوشی تعویض شود. زمانی است که باتری عمر مفید خود را گذرانده باشد و شما متوجه بشید که در برخی موارد باتری موبایل زیاد داغ می شود. در این صورت می توانید گوشی موبایلتان را به یک تکنسین متخصص نشان دهید تا بررسی کنید و باتری را تعویض کند.
 • موقعیت بعدی که می خواهیم به آن اشاره کنیم زمانی است که گوشی شما در معرض آب و یا رطوبت قرار بگیرد. در این صورت اتفاقی که می افتد این است که باتری گوشی موبایل شما زمانی که با آب برخورد پیدا می کند، خراب می شود و نمی تواند دیگر وظیفه ی خود را انجام دهد و به مرور از کار می افتد.
 • موقعیت سومی که می خواهیم به آن اشاره کنیم زمانی است که باتری گوشی شما باد می کند و از حالت تخت خود خارج می شود. در این موقعیت شما می بینید که در قسمت قاب پشتی گوشی برجستگی به وجود آمده است. این را بدانید که حتما شما در این موقعیت باید مشکل را برطرف کنید، زیرا اگر بگذارید باتری روی گوشی بماند به مرور ممکن است باتری منفجر شود و به گوشی موبایل و حتی شما آسیب وارد کند.
 • موقعیت آخری که می خواهیم به آن اشاره کنیم زمانی است که می بینید باتری گوشی به سرعت شارژ می شود و سریع هم شارژ آن تمام می شود و یا می بینید که اصلا باتری شارژ نمی شود. در این موقعیت ابتدا شارژر را بررسی کنید اگر مشکل از شارژر نبود حتما به تعویض باتری دستگاه بپردازید تا مشکل بر طرف شود.

زمان مناسب تعویض باتری گوشی چه زمانی است؟

موضوع مهم و قابل تامل دیگر که بسیار باید به آن توجه داسته باشید این است که بهترین زمانی برای تعویض باتری گوشی چه زمانی است؟ اگر بخواهیم یک جواب واحد به این سوال بدهیم و این موضوع را هم در نظر بگیریم که از گوشی به خوبی مراقبت شده و در هیچ شرایط خاصی قرار نگرفته، بهترین زمان می شود وقتی ما می بینیم که باتری به سرعت خالی می شود و اجازه ی استفاده ی طولانی مدت به کاربر نمی دهد.

در این صورت عمر مفید باتری به پایان رسیده و دیگر نمی تواند نیاز دستگاه را تعمین کند در نتیجه سریع شارژ خالی می کند. خوب حالا که متوجه شدیم بهترین زمان تعویض باتری کی است. می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که چه مواردی باعث می شوند که عمر باتری کم شود و به مواردی باعث می شود که عمر باتری بهینه سازی شود.

مواردی که عمر مفید باتری را کاهش می دهند:

 • یکی از این موارد استفاده ی سنگین از گوشی موبایل است. یعنی زمانی که فرد در طول روز به غیر از استفاده های معمولی که از گوشی دارد. استفاده های سنگین هم مانند: گیمینگ از گوشی می کند. این کار باعث می شود که باتری تحت فشار قرار بگیرد و در نتیجه عمر مفید آن کاهش پیدا کند.
 • مورد بعدی که می خواهیم به آن اشاره کنیم استفاده ی طولانی مدت از گوشی موبایل است. این مورد هم مثل مورد قبل است. برای مثال شما وقتی دوازده ساعت در روز با گوشی موبایل کار می کنید باتری ناچار است برای تامین نیاز شما انرژی را به نحوه ای مصرف کند که نیاز شما تامین شود و از این رو باتری هم تحت فشار زیادی قرار می گیرد و به مرور عمر مفیدش کم و کمتر می شود.
 • مورد آخری هم که می خواهیم به آن اشاره کنیم و خیلی از افراد هم با بی توجه ای آن را انجام می دهند، متداول شارژ کردن گوشی است. به بیان بهتر باید بگوییم وقتی شما گوشی را کامل شارژ نمی کنید و هر چند دقیقه یکبار مجبور هستید باتری را شارژ کنید باتری تحت فشار قرار می گیرد و عمرش کاهش پیدا می کند. پیشنهاد صاحب کاران این است که بگذارید شارژ گوشی به حد معمول برسد و بعد از آن استفاده کنید تا با مشکل رو به رو نشوید و باتری هم تحت فشار قرار نگیرد.

مورادی که عمر مفید باتری را افزایش می دهند:

 • استفاده ی درست و هر چند وقت یک بار بهینه سازی کردن باتری، این کار باعث می شود تا باتری گوشی شما بتواند به بهترین نحو عملکرد خود را انجام دهد.
 • حذف برنامه هایی که انرژی زیادی را از باتری می گیرند یکی دیگر از مواردی است که به بهتر شدن عملکرد باتری گوشی گوشی شما کمک بسزایی می کند.
 • عدم استفاده از پاور بانک، شارژر های فندکی و شارژر های گوشی های دیگر به صورت متداول هم از دیگر مواردی است که به بهتر شدن عملکرد باتری دستگاه شما خیلی کمک خواهد کرد.

معایب تعویض باتری گوشی سامسونگ

تا اینجا درباره ی تمام موارد مربوط به باتری گوشی صحبت کردیم. حالا می خواهیم ببینیم که تعویض باتری گوشی سامسونگ چه معایبی دارد:

 • همان طور که می دانید امروزه اغلب گوشی ها به صورتی ساخته می شوند که باتری آنها باز نمی شود و قابل جا به جایی نیست. از این رو یکی از معایبی که تعویض باتری دارد این است که جدا سازی باتری کار سختی است و حتما باید توسط یک فرد حرفه ای انجام شود.
 • کانکت شدن باتری یکی دیگر از ایرادات تعویض باتری گوشی است، که البته امروزه خیلی کمتر با آن رو به رو می شویم. در این صورت وقتی ما باتری جدید را روی گوشی قرا می دهیم به دلیل جدید بودن باتری ممکن است در اوایل به خوبی عمل نکند و دیر یا زود شارژ شود. اما جای هیچ نگرانی ای نیست زیرا این مشکل با گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف می شود.

روش های تعویض باتری گوشی سامسونگ

به طور کلی برای تعویض باتری گوشی سامسونگ یک روش واحد وجود دارد که در مدل های مختلف این برند که ممکن است کمی نحوه ی قرارگیری اجزای آن متفاوت باشد. کمی کار تعویض متفاوت می شود اما به طور کلی همه ی تعویض های باتری حول محور یک الگوی ثابت هستند و به یک صورت انجام می شوند.

دقت داشته باشید که تعویض باتری گوشی سامسونگ به این دلیل که یک کار تخصصی است. حتما باید توسط یک فرد متخصص انجام شود و فرد خودش نمی تواند از پس این کار بر بیاد. در ادامه هم ما یک توضیح کلی از مراحل این کار به شما می دهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

مراحل تعویض باتری گوشی سامسونگ :

 • گوشی را خاموش کنید.
 • خشاب سیم کارت و رم را خارج کنید.
 • با استفاده از سشوار صنعتی قاب پشتی گوشی را گرم کنید و بعد با استفاده از پیک قاب را جداسازی کنید.
 • فلت اثر انگشت را جداسازی کنید و کنار بگذارید.
 • تاچ ال سی دی گوشی را جدا کنید.
 • اتصالات مادر برد که روی باتری قرار گرفته اند را جدا کنید.
 • با استفاده از یک ورقه ی پلاستیکی به آرامی باتری را خارج کنید.
 • کف باتری جدید چسب بزنید و آن را در جای خود قرار دهید.
 • فلت باتری را وصل کنید.
 • در آخر هم دوباره همان مراحل را برای بستن گوشی انجام دهید.

تشخیص اصالت باتری گوشی تعویضی سامسونگ

به علت بالا رفتن قیمت ها به ویژه قیمت قطعات الکتریکی بسیاری از افراد باتری های غیر اصل و تقلبی را در قالب باتری اصلی به فروش می رسانند. از این رو بسیاری از افرادی که در عرصه ی تعویض باتری فعالیت می کنند.

افرادی که می خواهند باتری گوشی خود را تعویض کنند سوالی که زیاد می پرسند این است که، چگونه باید بفهمیم یک باتری اصلی است؟ برای تشخیص باتری اصل ما چند نمونه راه کار در ادامه به شما می دهیم که می توانید با استفاده از آن ها اصالت باتری را تشخیص دهید.

راه های تشخی اصالت باتری گوشی سامسونگ:

 • یکی از راه های تشخیص باتری اصل از تقلبی که می توانید از آن استفاده کنید بررسی کردن تاریخ تولید باتری است. شما برای بررسی کردن باتری از این طریق باید بررسی کنید که تاریخ روی باتری با تاریخی که روی جعبه نوشته شده یکی باشد.
 • راه بعد که می توانید از آن استفاده کنید بررسی کردن جعبه ی باتری گوشی است. دقت داشته باشید که همیشه جعبه باتری های اصلی کیفیت تولیدی بالایی دارند.
 • راه دیگری که با استفاده از آن می توانید تشخیص دهید باتری اصل است یا نه این است. که به لبه های باتری نگاه کنید اگر که لبه ی مشکی باتری زیاد بود یعنی باتری فیک است.

نکاتی که باید در تعویض باتری گوشی ( سامسونگ ) در نظر بگیریم

مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، نکاتی هستند که حتما باید در تعویض باتری به آن ها توجه داشته باشیم.

 • حتما باید زمان مناسب را برای تعویض باتری انتخاب کنیم و برای تعویض باتری دیر اقدام نکنیم چون ممکن است به گوشی آسیب وارد شود.
 • دقت داشته باشیم که باتری استفاده شده در گوشی حتما اصل باشد.
 • از یک فرد متخصص و مورد اعتماد بخواهید تعویض باتری را برای شما انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *