با گسترش روزافزون استفاده از گوشی موبایل ، می‌توان پیش‌بینی کرد که هر روز بنا به دلایل مختلف این دستگاه‌ها دچار مشکلات سخت افزاری مختلفی می‌شوند و مسلما به تعمیر نیاز دارند. شامل : تعویض باتری ، تعویض برد ، تاچ ال سی دی ، و بسیاری از موارد دیگر.

اما متاسفانه مشکلاتی که برای گوشی های موبایل اتفاق می‌افتند غیر قابل پیش بینی هستند . برای مثال یک کاربر ، هیچ وقت نمی داند که کی قرار است در چه مکان و زمانی موبایل از دستش افتاده و ال سی دی آن با مشکل روبرو شود ، یا برد موبایل بسوزد و نیاز به تعمیر پیدا کند . همین غیر قابل پیش بینی بودن زمان نیاز به تعمیر موبایل ، باعث شده است تا افراد همیشه آمادگی لازم برای مقابله با این اتفاق را داشته باشند ، و منبعی را بشناسند تا در مواقعی نیاز ، تعمیرات موبایل خود را به آنها واگذار کنند.

در سال‌های اخیر قیمت تلفن های همراه رشد چشمگیری داشته است . یکی از دلایل این رشد قیمت ، استفاده از تکنولوژی های پیچیده ای می باشد که در تولید این موبایل های همراه به کار می‌رود . تعمیرات موبایل نیز همزمان به یک مهارت کاملا حساس و تخصصی تبدیل شده است . و تنها افرادی می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند که از تکنولوژی های جدید آگاه باشند و در کنار تجربه ای که دارند ، از تجهیزات حرفه ای برای تعمیر موبایل های هوشمند برخوردار باشند.

تعمیر گوشی

با توجه به اوضاع خراب به بازار و کسب و کار ، و در نهایت کاهش درآمد مردم ، می‌توان گفت که فروش موبایل و تبلت پایین آمده و مردم دیگر نمی‌توانند با همان سرعت پیشرفت تکنولوژی پیش بروند و آن را دنبال کنند . ایا روز به روز موبایل های خود را عوض کنند و موبایل جدیدتری بخرند . در نتیجه اگر موبایل خراب شود به سختی می شود که سریع موبایل جدید خریداری نمود و باید موبایل های خود را تعمیر کنند . توجه داشته باشید که سپردن گوشی و هر تعمیرگاهی ، بدون داشتن شناخت و آگاهی از حرفه و تخصص تعمیرکار ، کار درستی نیست و شما باید موبایل همراه خود را به دست تعمیرکار ماهر ای که در این زمینه تخصص دارند بسپارید .

شما در این زمینه می توانید به ما اعتماد کنید و موبایل های همراه خود را برای تعمیر به ما بسپارید.

تعمیر نرم افزار موبایل

تعمیر نرم افزار موبایل

موبایل ها واقعیت جدا ناپذیر از سبک زندگی جدید هستند . امروزه کسانی که بخواهند در جامعه حضور فعال و پررنگی داشته باشند ، بدون استفاده از موبایل های هوشمند به گرفتاری‌های زیادی دچار خواهند شد . زیرا نیازهای عصر جدید و انسانهای امروزی ، فراتر از صرفاً برقراری ارتباط و صحبت تلفنی با موبایل است . این دستگاه ها همیشه در معرض خرابی هستند و از این رو ، نیاز به تعمیر نرم افزاری موبایل ها امری اجتناب ناپذیر است .

موبایل های همراه ، همواره دچار انواع مشکلات نرم‌افزاری می‌شوند . که برخی از آنها به راحتی و در مدت زمان کوتاهی حل می‌شوند . اما دستی دیگر از مشکلات نرم‌افزاری ، به تخصص و زمان بیشتری نیاز دارند . حتی بعضی از این خرابی ها ، به عنوان باک تشخیص داده شده‌اند و قابل رفع نیستند .

از جمله مشکلاتی که افراد در بخش نرم‌افزاری موبایل با آن مواجه می‌شوند ،‌ مشکلاتی در نصب و راه اندازی نرم افزارها ، به روز نشدن سیستم عامل های آن ، ‏کرش و هنگ کردن ، درست کار نکردن رابطه کاربری ، وصل نشدن موبایل به اینترنت ، مشکل در دانلود فایل ها ، خاموش نشدن نگهبانی یا ریست شدن پشت سرهم موبایل و ….. میباشند .

بسیاری از مشکلات ذکر شده ، برند و یا مدل موبایل ها بستگی ندارد و می‌توان گفت که در تمامی موبایل ها ، امکان دارد این مشکلات رخ دهد . خوشبختانه امروزه احتمالاً مالکین موبایل های نسل جدیدتر ، آن هم به دلیل پیشرفت طرح و آپدیت تر بودن آنها و رفع شدن باگ ها در سری های قبل ، کمتر با نقض های نرم افزاری در تلفن همراه خود روبرو خواهند شد .

در نتیجه بهتر است در صورت مشاهده هرگونه ایراد نرم‌افزاری در موبایل همراه خود ، از یک تعمیرکار حرفه‌ای بخواهید تا نگاهی به آن بیاندازد . و بدین ترتیب مشکل موجود در ریشه یابی شده و به صورت اصولی تعمیر میشود .

تعمیر سخت افزار موبایل

عدم آگاهی از نحوه استفاده درست از موبایل‌ها، مهمترین و اصلی‌ترین دلیل صدمه ها و آسیب هایی است که به آن وارد می‌شود . دانلود انواع اپلیکیشن ها ، بدون دانستن از سلامت و بی ضرر بودن شان ، می‌تواند پای بد افزار ها را به موبایل همراه شما باز کند . این خود شروع مشکلات نرم‌افزاری در تلفن همراه است . غیر از بخش نرم افزار ، سخت افزار موبایل هم همیشه در معرض آسیب دیدگی و خرابی است .

دستگاه تلفن همراه ، دارای چندین قطعه سخت افزاری است که ممکن است دچار مشکل و ایراد شوند . در بسیاری از مواقع ، آسیب دیدگی سخت‌افزار ، هزینه بسیار بیشتری را برای شما به همراه دارد . بنابراین برای محافظت از موبایلتان ، آگاهی های لازم را داشته باشید .

تعمیرات سخت افزار گوشی

از رایج ترین مشکلاتی که برای سخت افزار موبایل ها رخ می دهد ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خرابی اسپیکر ، ال سی دی ، تاچ ، فریم و بدنه ، گلس و باتری می باشد . بعضی اوقات مشکل به وجود آمده با یک راه حل ساده برطرف خواهد شد، اما همچنان باید در این زمینه مهارت داشته باشید . همانطور که آگاه هستید قطعات موبایل بسیار کوچک و ریز هستند و کارکردن و جایگذاری آنها در مکان مناسب شان ، حساسیت و ظرافت بالایی میخواهد . بنابراین به شما توصیه می‌کنیم تا از تعمیر کاران با تخصص و مجرب ما کمک بگیرید .

جدایی از موارد بالا ، گاهی اوقات لازم است در راستای تعمیر سخت افزاری موبایل ، کارهای پیچیده تری مانند تعویض یا تعمیر مدار، خازن ، برد ، لنز و دوربین انجام شود . این اقدامات نیاز به تخصص خاصی دارند . همچنین برای یک تعمیر کار سخت افزار موبایل ، آگاهی از علم سخت افزار کامپیوتر ضروری میباشد . چرا که تلفن همراه نیز مانند یک کامپیوتر برای افراد ، بازدهی دارد.

تعمیرات سخت افزار موبایل مبین سرویس

تعمیر ال سی دی و تاچ

یکی از رایج‌ترین دلیل مراجعه افراد به تعمیرگاه‌های موبایل ، تعویض ال سی دی گوشی موبایل است . ال سی دی موبایل ها به دلایل مختلفی مانند ضربه خوردن و یا آب خوردگی دچار خرابی میشوند .

تاچ ال سی دی موبایل از اجزای مختلفی شامل ، محافظ ال سی دی ، گلس ، تاچ ، بک لایت و سویم ال سی دی تشکیل شده است . بعد از تشخیص خرابی تاریخچه موبایل همراه روش‌های گوناگونی مورد تعمیر قرار می گیرد .

نرم افزار موبایل

مشکل عدم آنتن دهی

اولین راه حلی که برای این مشکل به صحنه افراد می رسد ، راه اندازی مجدد موبایل یا ری استارت کردن آن است . اگر بعد از راه اندازی مجدد گوشی با از هم مشکل وجود داشت ، باید مورد را در میان مشکلات نرم افزاری گوشی جستجو کرد .

در این شرایط راه حل های سخت افزاری که معمولاً مربوط به فلت داخلی موبایل است و یا مواردی مانند فلش‌کردن‌گوشی به میان می آیند که برای شما بهتر است گوشی همراه خود را به مراکز تعمیرات موبایل بسپارید .

تعمیر موبایل های خاموش

تعمیر موبایل های خاموش

یکی از متداول ترین مشکلات موبایل خاموش شدن بدون امکان روشن شدن مجدد آن است. ممکن است مشکل از برد موبایل باشد و برد موبایل خاموش شده باشد. برای تشخیص مشکل ابتدا تلفن همراه را به شارژر متصل کنید، اگر علامت شارژ بر روی موبایل ظاهر نشد، این به این معناست که برد گوشی خاموش شده و ممکن است یکی از آی سی های روی برد آسیب دیده باشد. به علت تعداد آی سی های موبایل در این موقعیت باید تمامی آی سی ها مورد بررسی قرار گیرند تا ic آسیب‌دیده شناسایی شده و مشکل برطرف شود. این بررسی باید بسیار دقیق و موشکافانه عمل گیرد.

خرابی های دیگر گوشی :

تعمیر آی سی تغذیه

تعمیر ویبره

تعمیر سی پی یو

تعمیر باتری

مشکلات و مسائل مربوط به بدنه

ریکاوری

مشکل داغ کردن

مشکل شارژ نشدن

سرویس و تعمیر موبایل آب خورده

بالا نیامدن گوشی موبایل و مشکلات هارد

نکته

سپردن موبایل همراه تان به فردی که تجربه و حرفه لازم را ندارد مشکلات زیادی برای شما به همراه خواهد آورد . اگر حتی در کوتاه مدت مشکل تلفن شما رفع شود ، در طولانی مدت متحمل ضرر و زیان هایی می شوید .

از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • از قطعات بی‌کیفیت در تعویض قطعات موبایل استفاده خواهد شد
  • متحمل هزینه های گزاف می شوید
  • در تعمیر موبایل از قطعات بی‌کیفیت استفاده خواهد شد
  • به سایر قطعات موبایل آسیب وارد می‌شود .
  • موبایل همراه شما در کوتاه مدت مجدداً نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد .
  • امکان دارد از اطلاعات شخصی در موبایلتان سوء استفاده شود .